İçeriğe geç

GW 4

10’ların H2H Ligi

Puan Durumu

Maç Sonuçları


4. Haftanın Menajeri:

Erol Şimşek – Esporyan10
(100 puan)

Menajerin Yorumu:

Premier League’in kendisinin ‘fantasy’ olduğu haftada, 100 tam puanla haftanın menajeri olmak karışık duygular uyandırdı bende. Zira City’i geçen hafta beşleyen Leicester, evinde West Ham’dan 3 yedi, Mou abimiz Man Utd’ı deplasmanda 6’ladı ve son şampiyon L’pool, geçen sene düşmekten paçayı zor kurtaran Villa’dan 7 gol yedi. Skorlara bakarken bir an kendimi ”Beylerbeyi Şampiyon halı sahada düzenlenen ‘Erzincan ve Çevre Köyleri Yaşatma Derneği Geleneksel 1. Halı Saha Turnuvası’nı mı seyrediyoruz kardeşim, bu ne menem bir fitboldur?” derken buldum.

Fantasy Ligi’nin kurtlar sofrası olduğunu lig başlarken söylemiştim. Bu sene aramıza Emirasyon’un ‘Wild Card’ı ile katılan genç fantezicimiz Ahmethan’dan geçen hafta aldığım çifte mağlubiyet sonrası, bu hafta itibarıyla dişlerimi cilalayacağım nerdeyse kesindi. Tanrılar kurban istiyordu, o da Shay oldu. Nothing else to do. 😊

Draft ligine gelirsek; kadim rakibim Özcan’la kardeş payı yaptık puanları. Ne zaman karşılaşsak, son maçın son yedek oyuncusuna dek süren kıyasıya bir heyecan olur aramızda. Buradan selamlar kendisine de. Son demişken, bu haftaki menajerlik dehamı söylemeden geçemeyeceğim. Hamstring dediler (ki hamstring’i bizden iyi bilecek değiller) yok ateşi varmış, Covid’miş dediler… Son’una kadar inandım, tuttum kadroda Tsubasasson’u. Bu taktik başarıda, ilerleyen yaşımın getirdiği alzheimer nedeniyle kadroya bakmayı unutmuş olmamın da katkısı olduğunu iddia edecek olan müptezellere verecek cevabım hazır; lakin önce lafı kimin söylediğini hatırlamam gerek… 😊 Sadece Son mu? 2014 Dünya Kupası’nda attığı golün ekmeğini yiyen James’imiz, yurttaş Kane’imiz, ‘kurt’ Zouma’mız, Bourdeaux şarabı gibi sağ bek, Bellerin’imiz… Hepsini alınlarından öpüyorum.

Ligimizin seviyesinin geldiği yeri anlamak için geçtiğimiz sezonun kupasız şampiyonu ‘Carra Yağmur’un şimdilerde sıralamalarda ikinci sayfaya düştüğünü görmek bile yeterli. Unutmadan! Geçen haftanın sürpriz menajeri nam-ı diğer ”Bombacı” Sezer kardeşimin bu hafta aslına rücu edip 30’da kalmasına şaşıran oldu mu? 

Son olarak, Brian Clough hocamızdan mütevazı bir alıntıyla röportajı bitireyim: ”Alemin en kral menajeri olduğumu söyleyemem ama ilk 1’de olduğum doğrudur.”    😊

Saygılarımla  ve sevgilerimle.

Erol Şimşek


Haftanın Talihlisi: Emir Güney (32 puanla galibiyet)

Haftanın Talihsizi: Yağmur Erdoğan (63 puanla mağlubiyet)

Haftanın ‘Çok Çalışması Gereken’i: Berkay Gül (16 Puan)

Haftanın ‘Başa Baş’ı: Die Königsblauen 04 56-55 Flying Dutchman


Haftanın 11’i


‘TOP 10’ – Toplam

‘TOP 10’ – Hafta


Gelecek Haftanın Fikstürü


10’ların Klasik Ligi

Puan Durumu