İçeriğe geç

GW 38

10’ların H2H Ligi

Şampiyonun Yazısı

Gurur ve mutluluktan ellerim titreyerek şampiyonluk yazımı yazmaya başlıyorum.

Her zamanki gibi orta-üst sıraların takımı olmaya alışmış olan AC Nevizade aslında geçen sezon pandemi nedeniyle yarım kalan ve sonrasında sıfırdan başlayan dönüş liginde 2. sırada yer alarak bu çıkışın sinyallerini vermişti. Ancak doğal olarak haber değeri taşımadığı için kimse dikkate almamıştı.

Bu sezon da gizliden gizliye başladığım yükselişe belki fikstür avantajı, belki de ilk hafta kazanmış olmama rağmen 2. haftada wildcard kullanarak yaptığım ideal oyuncu seçimleri eklendi ve uzun bir galibiyet serisi getirdi. Bu seri 2. haftada liderlik koltuğuna oturup arada sadece bir hafta Deniz’e devretmem dışında beni hep zirvede tuttu ve kutlu şampiyonluk geldi!

Ara ara haftanın menajeri yazılarımda belirttiğim gibi bu süreçte dostumuzu düşmanımızı gördük, tepemizde uçan akbabalara rağmen yılmadık. Ayda yılda bir çıktığımız liderlik koltuğundayken bırak takdir edilmek, bir anda altında çelme takmak için bekleyen kurt fanteziciler buldum. Bitime dokuz hafta kala ikinciyle aramda 15 puan fark olmasına rağmen biraz rehavet biraz da alışık olmadığım bir yerde olmamdan kaynaklı aldığım üst üste mağlubiyetler son haftaları tedirgin geçirmeme sebep oldu. Ancak bu süreçte aldığım 1-2 kritik galibiyet destansı sezonu şampiyonlukla nihayetlendirmeme yardımcı oldu. Sezon boyunca emeğini esirgemeyen tüm oyuncularımın alınlarından öpüyorum!

Oyuncu seçimlerine ve detaylarına çok girmeyeceğim. Çünkü bu şampiyonluğu getiren ve esas keyif veren unsur kıymetli federasyon başkanımız Emir Güney’in kurmuş olduğu, yıllardır süregelen ve devamının da geleceğinden kuşku duymadığımız bu fantezi lig organizasyonu ve içinde yer alan seçmece güzel insanlar diyebilirim. Şu bir kaç sezonda, özellikle bu sezonda hayatımıza o kadar güzel terimler kazındı ki bu grup sayesinde ben bu şampiyonluk yazısında esas bu terimlere ve kişilere değinmeyi tercih edeceğim.

Bombacı Sezer bize Draft liginin fantezi ligin ‘er meydanı’ olduğunu öğretti. Tabi bunda en büyük etkenin Hazard’ın Chelsea’den ayrılması ile H2H’ten elini çekmesi olarak görüyorum. Sezer’in özellikle Erol abi ile iddialaşması ve kuru sıkıları ile güzel bir lig burası.

100’ler kulübü denince akla kulübün encümen ağası, grubun Halit Kıvanç’ı Erol abinin geldiği lig burası.  

Samsunspor gibi çıkış yakalayıp sükse yapan, liderliği zorlayan ama son maçta şansını kaybeden Eray’la güzel bu lig.

Futbol denince akla Amerikan Futbolu gelen okyanus aşırı kıtaya fantezi futbolu öğreten, saat farkına bakmaksızın puan farkını açan Klasik Lig Şampiyonu Deniz ile güzel bu lig.

Kendisiyle atışmanın inanılmaz keyifli olduğu, loser Totnımlı, bir o kadar da çok sevdiğim “eksiye giricen mi” Eser ile keyifli atışmalar.

Ligin ayaklı kural kitabı, beyni, bankamatiği, IBAN numarası TR Emir 0006 Güney olmasaydı burada olmazdık bile.

H2H’te olmasa da ikizleri fırsat verdikçe gruba güzellemeler bırakan Ali abi ile, adalet çekicini sağdan sola savurmaktan tüm sezonu Mahrez ile geçiren koca yürekli Berk ile güzel bu lig.

Bale’in ekmeğini en akıllıca yiyen Balkanların Maradonası Eser Şenay ile, Peaky Blinders’ın 10’ların ligi şubesi, büyük analist, Mavi Draft Ligi Şampiyonu Özcan abi ile farklı bu lig.

O kadar içimizde ki, inanın H2H’te olmadığını şu yazıyı yazarken farkettiğim, Kırmızı Draft Ligi’nde sıra dışı hamlelerle son bir kaç haftada bir anda liderliği devralıp ligi götüren Serdar ile, Tsubasa’nın ruhunu yaşatan Nankatsu Çağlar ile, her zaman maçlarımız büyük heyecana sahne olan Özkan ile, yılın çaylağı Ahmethan ile güzel bu lig.  

Futbolla iç içe olmaktan fantezi lige zaman ayıramayan Shay ve Beri ile, bu sezon kesinlikle olmaması gereken yerlerde ligi tamamlayan Yağmur ve Murat ile keyifli bu lig.

Kendi bu lige, sesi S Sport’ta Emre Özcan’ın yanına yakışan Berkay ile önümüzdeki sezon eminim ki daha iyi yerlerde olacak Kamil ile ve H2H’te olmayıp bu gruba keyif katan güzel insanlarla güzel bu lig.

Benim için ayrı bir yeri olan dert ortaklarım, AC Nevizade kurmaylarım, son haftalara kadar üç kulvarda da şampiyonluğu zorlayan Uçan Hollandalı Eser’e ve yaptığı taktiksel hamlelerle, oyuncu takıntıları ile H2H’e girmesi halinde renkli bir oyuncu olacağını gösteren Dede Murat’a da ayrıca bir paragraf açmak istedim.

Ve her şeye rağmen şampiyonluğumda çok büyük emeği olan, her hafta deadline vaktini kaçırmam için telefonumu alıp götüren, toplam 90 dk maç izlemeden FPL şampiyonu olmamı azmettiren sevgili eşim Ceylin’e minnettarım. 🙂

Sezonu bitirdik diye tatile girecek miyiz? Tabi ki hayır! Yükselen formumuzu, yorgun ama bir o kadar da iştahlı takımımızla EURO 2020’de de sürdürmek istiyoruz. Yazımın sonuna gelirken aklımı kurcalayan başka bir noktaya daha değinmek isterim. Ligde bu kadar kupasını alamayan arkadaşım varken gelen bu şampiyonluk “acaba mı?” sorusunu beynime yerleştirdi bile. Belki gönlümden kopan bu şiir hepimizin derdine derman olacaktır.

Kadromuzu kurduk app’ten,

Uzundu çıktığımız yol yekten,

Puanları 3’er 3’er alırken,

Arkamıza bakmadık.

Mağlubiyetler bir bir geldiğinde,

Isırdık tırnaklarımızı evde,

Zor bela bitirdik hele,

Işığı görünce rahatladık.

Vardy, Ferdi, Wan-Bisakka,

En iyi chipini sonlara sakla,

Rahat başladık sezona,

İşte şimdi geldik sona,

Nerede bizim kupamız?

Hepinizi sevgiyle kucaklıyorum.

Kaan Emre Kurtoğlu

Sene Sonu Puan Durumu

Maç Sonuçları


38. Haftanın Menajerleri

Eser Şenay – Juzni Vetar
(69 Puan)

Menajerin Yorumu:

Son haftalara iddiası olmadan giren JV, ligi bitirebileceği en iyi noktada bitirmek için elinden geleni yapsa da 16. sıradan öteye geçemedi. Rakibi şampiyonluğu garantilemiş Nevizade karşısında potansiyelini sahaya yansıtmaya çalışan mavi-beyazlı ekip üç puanı hanesine yazdırdı. Takımın skor yükünü kalede çok başarılı bir maç çıkartan Ederson, orta sahada Pepe ve Kaptan Kane çekerken, Harry Kane belki de takımındaki son maçına çıkıyordu. Bu üç oyuncunun dışında herkesin yattığı maçta JV, ACN’yi 69-54 yenerek ligi galibiyetle kapattı. Manager Şenay maç sonu açıklamasında oyuncularına sadece bu maç için değil ligin ikinci yarısında göstermiş oldukları performans için teşekkür ederek önümüzdeki sezona şampiyonluk parolasıyla başlayacaklarını belirtti.

Eser Şenay


Nazım Berk Kalyoncu – yokedemeyeciler
(69 Puan)

Menajerin Yorumu:

Büyük Hoca Eser’in yorumunun üstüne yorum olmaz. Bu keyifli sezonda emeği geçen herkese teşekkürü borç biliriz. 😁

Nazım Berk Kalyoncu


Haftanın Talihlisi: Yağmur Erdoğan (39 puanla galibiyet)

Haftanın Talihsizi: Eray Cındık (21 puanla mağlubiyet)

Haftanın ‘Çok Çalışması Gereken’i: Eser Değirmencioğlu (28 Puan)

Haftanın ‘Başa Baş’ı: Nankatsu FC 43-44 Peaky Blinders


Haftanın 11’i


‘TOP 10’ – Toplam

‘TOP 10’ – Hafta


10’ların Klasik Ligi

Sene Sonu Puan Durumu

2020/21 Şampiyonu: Minnesota İdman Gücü (Deniz Öztürk)

(Son güncelleme: 26.5.2021, 15:40)