İçeriğe geç

GW 30

10’ların H2H Ligi

Puan Durumu

Maç Sonuçları


30. Haftanın Menajeri

Erol Şimşek – Esporyan10
(69 puan – Bench Boost)

Menajerin Yorumu:

Vay be ! Özlemişim Haftanın Menajeri olarak yazmayı.

Peş peşe 4 Kez (Kırılması bir yana egale edilmesi yakın bir gelecekte pek de mümkün görünmeyen bir şekilde) bu ünvanı taşıyıp, neredeyse 10’un Yeri Bülteni’nde ‘Erol’un Köşesi’ adıyla rezervasyon yaptırmak üzereydim en son yazdığımda. Sonra dedim ‘gençlerin önünü açalım’. O günden bu yana çok sular akmış köprünün altından.

Aradan geçen zamanda kimler kimler yaşadı bu sevinci diye şöyle bir arşivi karıştırdım: 

Kah genç yetenek Ahmethan çıkmış zirveye, kah Uçan Hollandalı Eser,

Gün gelmiş mekanın sahibi/Emirasyon Başkanımız Emir gediklisi olmuş bu satırların,

Yokedemeyicilerin Berk de yazdırmış adını tabelaya yeri gelmiş.

Uzaklardan Minnessota’lı Deniz’in de sesi duyulmuş bir ara.

Kayıp sezonun izindeki ‘Muhteşem İkili’ Beri ve Shay da yaşamış bu sevinci, ağza çalınan bir parmak bal niyetine. 😊  

Geçen sezonun açık ara şampiyonu, bu sezonun Liverpool’la birlikte hayal kırıklığı Gallagher’ların Yağmur da omuz atmış zirveye.

İlk yarıdaki hezimetin ardından başka bir hüviyete bürünen ve ta ki benimle bu hafta oynadığı maça kadar fırtınalar estiren ‘Bombacı Sezer’ de (kimi zaman Sezel ya da Ömer diye de bilinmekte) takmış haftanın menajeri rozetini.

İstanbul 2005’in acar menajeri Murat da bu diyarlardaymış.

İçimizdeki Eser’lerin Juzni Vetar’ı (Güney Rüzgarı) da yazmış yazısını 130 puanla.

Ve H2H’de haftalardır ligi domine eden lider AC Nevizade ile Kaan Emre ve aradaki bir kamyon puan farkını kapatıp, liderin ensesine yapışan amansız takipçisi Cindix menajeri Eray da  taçlandırmışlar birer hafta arayla zirveyi.

******

Gelelim bu haftaki maça. Ezeli rakibim ve ebedi dostum Sezer’in menajerliğini yaptığı Berjurspor’un son haftalardaki çıkışını takip ediyordum. Haftalardır Whatsapp EPL Fantasy grubumuzda, ilk yarıda uğradığı (148/36 tahmini ile anılan) hezimetinin rövanşını alacağını iddia ediyordu değerli rakibim. Sık sık ‘’30. Haftayı bekle Erol, ben eski Sezer değilim, çok değiştim, geliştim, serpildim, burası fantasy’nin er meydanı, kolla kendini… ’’ ve bu minvalde daha bir çok tahrik edici sataşmalarda bulunmakta da bir beis görmüyordu. Oysa ki derbi psikolojisini yönetmek de ayrı bir menajerlik becerisidir. Fazla motivasyon ters teper. Kaptanımı Kane yapıp Lingard’lı ve Rafinha’lı orta sahamla maç saatlerini beklemeye koyuldum. Nitekim City’nin kadrosu açıklandığında Sezer için bir kez daha  hezimet kaçınılmaz oldu. Pep’e ve onun öngörülemez rotasyonuna  güvenmeyecekti. Bunu sezon başındaki röportajımda tüm EPL Fantasy’ci arkadaşlarıma söylemiştim naçizane. Ben de isterdim Fantasy EPL grubumuzuda muhabbeti dönen, beklentisi bu denli yüksek bir maçın son dakikalara kalmasını; seyir ve takip zevkinin yüksek, kalitesinin City/Bayern, heyecan dozajının ise La Bombonera’daki Boca-River maçı kıvamında olmasını. Maalesef bu derbi de  ilk yarıdaki gibi 3. Küme  Kızılcabölükspor – 1877 Alemdağ maçından halliceydi…

Rakibimin hal-i pür melalini sanırım çok sevdiğim yazar Samuel Beckett’ın şu veciz sözü açıklıyor: ‘’Hep denedin hep yenildin. Olsun yine dene, yine yenil. Daha iyi yenil!‘’ 😊

******

Sezonun 30. haftası geride kalırken Esporyan10, 10’un Yeri Klasik Lig’de şampiyonluğu kovalamaya devam ediyor. 

Belli ki şampiyonun adını koymak son hafta maçlarına kalacak. Elde kalan son barut Triple C’yi doğru zamanda doğru oyuncuyla kullanıp müzeme bir şampiyonluk kupası daha koyacağıma inanıyorum.

H2H’de ilk 4, Fantasy’nin (sez)Er Meydanı Draft’ta ise 2.lik için takımımı 3 günlük Kızılcahamam Kampı’na götürdüm. Sonuçlarını önümüzdeki maçlarda göreceğiz.

Arayı çok fazla uzatmamak dileğiyle.

Sevgiyle kalın.

Topçularınızın bonusu bol olsun. 😊

Erol Şimşek


Haftanın Talihlisi: Özcan Cezan (45 puanla galibiyet)

Haftanın Talihsizi: Eser Şenay (53 puanla mağlubiyet)

Haftanın ‘Çok Çalışması Gereken’i: Eser Değirmencioğlu (38 Puan)

Haftanın ‘Başa Baş’ı: Peaky Blinders 45-42 Die Königsblauen 04


Haftanın 11’i


‘TOP 10’ – Toplam

‘TOP 10’ – Hafta


Gelecek Haftanın Fikstürü


10’ların Klasik Ligi

Puan Durumu

(Son güncelleme: 8.4.2021, 18:40)