İçeriğe geç

GW 18

10’ların H2H Ligi

Puan Durumu

Maç Sonuçları


18. Haftanın Menajeri

Emir Güney – 10un Yeri
(52 puan – Free Hit)

Menajerin Yorumu:

Etti iki! İlkini dokuzuncu haftada kazandığım ‘haftanın menajeri’ unvanını 18. haftada tekrar kazanınca kulislerde ‘Bu bir tesadüf mü yoksa 9 ve katları olarak devam mı edecek?!’ sorularının sorulduğunu duyar gibiyim. Ah o kulisler yok mu zaten… Şu oyunun tuzu biberi.

18. haftada yalnızca altı maç oynanmasının getirdiği ‘fantezik’ gerginliği Free Hit hakkımı kullanarak giderdikten sonra sırtımı yaslayıp maçların hepsini izledim demek isterdim ama bu hafta ilk defa yoğunluktan hiçbir maça doğru düzgün bakamadım… Belki de rakibim Murat’ın Free Hit yapmamasının ve ikimizin de kaptanının KDB olmasının rahatlığıydı bu. Bu yazıyı okuyorsanız, siz de Premier League’i fantezi kadrosuna göre izleyenlerdensiniz ve ne demek istediğimi çok iyi anladınız.

Açıkcası Bench Boost’umu birkaç hafta önce lider Kaan Emre’yi yenmek için, Free Hit’i de zorlu bir fikstür olan bu haftayı rahat geçmek için harcadıktan sonra elimde sezon sonuna kadar yalnızca Wild Card ve Triple Captain kalacak olması bir miktar endişe yarattı. Ancak son haftalarda çok yüksek puanlar yapamasam da ufak ufak takviyelerle yükseliş eğiliminde olan takımımın momentumunu kaybetmemesi için bu hafta alacağım galibiyet çok önemliydi. Dolayısıyla her şey planlandığı gibi gitti diyebilirim. Bu galibiyetle H2H’de de 4. sıraya oturdum. Bu hafta alacağım bir galibiyetle 3. sıraya yükselme ihtimalim bile var. (Haydi Berk! :)) Dolayısıyla henüz 6-7 hafta önce 12.-15. sıra arasında mekik dokuyan bir takım için hiç de fena sayılmaz. Çalışın, sizin de olur. 😉

19. hafta ise hayli zorlu geçecek çünkü fikstürde oynanacak tam 15 maç var!! Bu hafta çift maçı olan oyunculardan yapılacak doğru veya yanlış bir kaptan tercihi, direkt olarak maçın kaderini belirleyecek. İnce eleyip sık dokumak lazım. Bir de Covid-19 belası yüzünden parmaklarımızı çapraz yapıp beklemek gerekecek. Son saniyede yapılan maç ertelemeleri ve oyuncuların Covid-19 protokolü yüzünden kadroya girememe ihtimalleri, her daim ciddi birer tehdit olarak Demokles’in kılıcı gibi tepemizde bekliyor olacak. Ufak bir tüyo: Kaptan ve yedek kaptan tercihlerinizi mümkünse aynı takımdan yapmayın.

Bu lig haftasında bizi bekleyen şahane maçlardan da bahsetmek istiyorum. 17 Ocak Pazar Liverpool – Manchester Utd, aynı gün Man. City – Palace, 19 Ocak Salı Leicester – Chelsea ve 20 Ocak Çarşamba günkü Man. City – Aston Villa maçları benim izleyeceğim olacak. Size de tavsiye ederim.

Umarım 27. haftayı beklemeden sizlere yine buradan seslenme imkanım olur.

Kalın sağlıcakla.

Emir Güney


Haftanın Talihlisi: Özkan Özdoğan (40 puanla galibiyet)

Haftanın Talihsizi: Özcan Cezan (43 puanla mağlubiyet)

Haftanın ‘Çok Çalışması Gereken’i: Beri Pardo (7 Puan)

Haftanın ‘Başa Baş’ı: Minnesota Idman Gucu 45-45 Gallaghers FC

Haftanın 11’i


‘TOP 10’ – Toplam

‘TOP 10’ – Hafta


Gelecek Haftanın Fikstürü


10’ların Klasik Ligi

Puan Durumu

(Son güncelleme: 16.01.2021, 02:35)