İçeriğe geç

GW 9

10’ların H2H Ligi

Puan Durumu

Maç Sonuçları


9. Haftanın Menajeri

Beri Pardo – Grande
(96 Puan)

Menajerin Yorumu:

Önceki haftalarda bu koltuğa oturan değerli menajerlerin yazıları hep çok keyifli ve kaliteli olunca yazmak kolay olmuyor tabi. Hani bazen bir şeyi çok istersiniz, özlersiniz ama gelmez; sonra bir gün, özleminiz azalmamıştır ama çok da beklemediğiniz bir anda şansınız döner, işler oluverir ve kavuşursunuz… İşte bu ödülü; özleyip, çok bekleyip de sonunda kavuşanlara armağan etmek istiyorum. Verilen-verilmeyen kupalarla dolu tarihimizin çok gerilerde kalmadığını göstermek adına da önemliydi. Bu koltuğa umarım kavuşursunuz da demiyorum çünkü EN ÇOK BEN oturmak istiyorum, zaten burayı özleyebilmek için önce buranın tadını almış olmak gerekir (bkz. Milan’dan kovulmak için önce Milan’da hoca olma gerekliliği)(bkz. o koltuk kutsaldır nasip olmaz herkese). Gerçi sürprizlerle dolu hoca Eser Değirmencioğlu, 6. haftada bizi en talihsiz yaparken kendisi buraya oturunca liste tamamlanmış olabilir. En azından onun tesellisini rötarlı da olsa aldığım için çok mutluyum.

Hazır mikrofonlar bendeyken, şanlı Crystal Palace kulübünün yeni altyapı tesislerini sizlerin huzurunda tebrik ediyorum, başarılarına başarılar eklemelerini diliyorum.

Önümüzdeki hafta çok sevdiğim Yağmur Abi’yi ağırlamaktan onur duyacağız. Liverpool Benteke’yi yeni aldığı günlerde kulübe ağır sallayışını, “Benteke seviyesi Crystal Palace seviyesidir” bilgeliğini saygıyla anıyorum.

Yine çok sevdiğim, bir başka bilge abim bir zamanlar şöyle demişti, “1-2 istisna hariç Man City oyuncuları pişmanlıktır”. Geçen hafta, yıllardır gol yemedikleri Burnley (H) maçında Pep Walker’ı da Dias’ı da Grealish’i de kesince kulaklarını çınlatmıştım da, puan alamayınca yazamamıştım, bu haftaya kısmetmiş.

“Ne geveledin be arkadaş” sözlerinizi duyar gibiyim. Evet, dedikodular gerçek. Takıma bakamadım… Trilyonluk eşekler Lukaku ve Alonso yok, Tsimikas desen mazi, Man City’nin rakibi Sanchez kalede, Bissouma desen ayrı… Çok iş vardı, muhtemelen de bozacaktım bir şeyleri, iyi ki bakamamışım. En azından 2 hafta önce WC ile imzayı attırdığımız Mount yüzleri güldürdü, zaten 2 reis çıktı sahneye galibiyeti getirdi, şovun alemi yok.

Reis demişken… EY Salah almayanlar! Neden?

Beri Pardo


Haftanın Talihlisi: Serdar Altınışık (67 puanla galibiyet)

Haftanın Talihsizi: Ahmethan Ulutaş (90 puanla mağlubiyet )

Haftanın ‘Çok Çalışması Gereken’i: Berk Kalyoncu (39 puan)

Haftanın ‘En Büyük Farkı’: esporyan10 41 – 90 Berjurspor (49 puan fark)

Haftanın ‘Başa Baş’ı: Die Weiss-Roten 90-96 Grande (6 puan fark)


Haftanın 11’i


‘TOP 10’ – Toplam

‘TOP 10’ – Hafta


Gelecek Haftanın Fikstürü


10’ların Klasik Ligi

GW9 Puan Durumu


Haftanın H2H Kadroları – GW9

(Puan Sırasına Göre)

Ligimizin Haftalık Puan Ortalaması: 73,05

Fantezi Dünyasının Haftalık Puan Ortalaması: 64


Haftanın Maçları

(Son güncelleme: 30.10.2021, 12:30)