İçeriğe geç

GW 28

10’ların H2H Ligi – GW 28

Puan Durumu

Maç Sonuçları


28. Haftanın Menajeri

Sezer Üstüngel – Berjurspor
(128 Puan)

Menajerin Yorumu:

ÖZEL REKABET 

Spor tarihi, aynı zamanda rekabetler tarihidir. Fakat tarihte öyle rekabetler vardır ki, sadece iki rakibin mücadelesi olmanın çok ötesine geçer. Magic Johnson – Larry Bird, Senna – Prost, Federer – Nadal, Ronaldo – Messi, belki son zamanlarda Guardiola – Klopp. Bunları “özel rekabetler” olarak anarız.

Taraflar önce, karşısındakini yenmek için mücadele eder. Bazen biri kazanır, bazen diğeri. Sonra da tam tersi. Bu kazanma kaybetme döngüsü rekabeti artırır. Rekabet arttıkça da seviye yükselir. Sonra her şey başa dönüp, daha yüksek bir seviyede tekrar eder. Sonra daha yüksek, sonra daha da yüksek… Ve bu seviye bazen, yukarıdaki nadir örneklerde olduğu gibi, öyle bir noktaya gelir ki, sadece rekabetin taraflarını değil, yaptıkları sporun kendisini de büyütür.

Fakat bence, sıradan bir rekabeti, özel bir rekabete dönüştüren bu döngüyü başlatmak için, her şeyden önce, sihirli bir aydınlanma anı gerekiyor. Bence özel rekabetlerin hepsi, taraflardan birinin, rakibinin sınırlarını aşmak için, önce kendi sınırlarını aşması gerektiğini fark etmesiyle başlıyor… 

128 puanlı bu hafta, benim için öyle bir hafta oldu.

Evet biliyorum, Premier League Fantasy bir spor değil. Eğer olsaydı da, ben muhtemelen onu büyüten “özel rekabetin” bir tarafı olamazdım. (Kesin yanlış rekabetin tarafı olurdum) 

Ama emin olduğum bir şey var ki, üç sezondur Premier Lig izlemekten ekstra zevk alıyorsam, normalde umrumda olmayacak bir maçın son beş dakİkasını “sakın gol yemeyin!” diye heyecanla izliyor, başka bir maçta Güney Koreli bir adam gol attı diye seviniyorsam, bunda en büyük paylardan biri, benim için ligin en özel rekabetine ait. 

Bu yazıyı da, bu rekabetin karşı tarafına, benim için oyunun eğlencesini büyüten rakibime ithaf ediyorum. Bana göre, haftanın menajeri olan Erol’a. Ne de olsa, o sınırları bu kadar yükseğe koymasaydı, ben de bu yazıyı yazamazdım…

Kazanmaya, kaybetmeye, atışmaya, döngüyü tekrar etmeye, rekabeti büyütmeye devam. Sıradaki hedef: 148 puan!

Sezer Üstüngel


Haftanın Talihlisi: Ahmethan Ulutaş (61 puanla galibiyet)

Haftanın Talihsizi: Erol Şimşek (118 puanla mağlubiyet )

Haftanın ‘Çok Çalışması Gerekeni: Beri Pardo (41 puan)

Haftanın ‘En Büyük Farkı’: ayak mı topu 47-93 10’un Yeri (46 puan fark)

Haftanın ‘Başa Baş’ı: Minnesota İdmangücü 121-121 Cındıx (Berabere)


Haftanın 11’i


‘TOP 10’ – Toplam

‘TOP 10’ – Hafta

‘TOP 10’ – Form


Gelecek Haftanın Fikstürü


10’ların Klasik Ligi

GW28 Puan Durumu


Haftanın H2H Kadroları – GW28

(Puan Sırasına Göre)

Ligimizin Haftalık Puan Ortalaması: 79,9

Fantezi Dünyasının Haftalık Puan Ortalaması: 68


Haftanın Maçları

(Son güncelleme: 13.03.2022, 15:15)