İçeriğe geç

GW 27

10’ların H2H Ligi

Puan Durumu

Maç Sonuçları


27. Haftanın Menajeri

Erol Şimşek – Esporyan10
(69 Puan)

Menajerin Yorumu:

Merhaba Sevgili FPL’ciler,                          

Birkaç haftalık bir aradan sonra yine, yeniden haftanın menajeri olarak karşınızdayım. Esporyan10 takımı Klasik Lig ve H2H’deki yükselişini ”dosta güven, düşmana korku” vererek sürdürüyor.

Geçen haftaki 140 puanlık gösterişli performanstan sonra, dişli bir rakip beni bekliyordu. Menajerliğini, bir zamanlar Yaşar Ustalar FC ve Espora’da aynı forma altında ter döktüğümüz, şapkadan tavşan çıkaran golcü Eray’ın yaptığı Cındıx. Belli ki zor maç olacaktı. Karakartal Hotspur maçımız antrenman havasında geçtiğinden bu maçta oyuncularımın rehavete kapılmaması için gerekli uyarıları yaptım. Eray’ın geçtiğimiz haftalarda haftanın menajeri yazısında isim vererek takımımızı ”küme düşme adayları” arasında göstermesi doğal motivasyon oldu şüphesiz. Sonrasında ise geriye sihirli dokunuşları yapmak kaldı.

WC çekip Salah’ı almadım! Hiçbir City’liye bulaşmadığım için Cancelo’su Dias’ı aklımın ucundan geçmedi. Fernandes’in, Ronaldo’nun yüzüne bakmadım. Herkes bilir, Esporyanlar asla krallara yaslanmaz. 3.8’lik Amartey, 4.8’lik Walker-Peters ve 5.4’lik Creswell’li kelepir defans hattımın tamamı CS + Bonus yaptı. Haftalar sonra yuvaya dönen ‘Yurttaş’ Kane golünü, telepatik kardeşi Son da asistini yaptı. Che Adams’dan da gol haberi gelince Cındıx için mağlubiyet kaçınılmaz oldu: 69-58.

Haftanın menajerliğinde burun farkıyla geride bıraktığım Peaky Blinders’a bir alkış gönderelim. Bir tebrik de Klasik Lig’de çaylak sezonu olmasına rağmen ikinci sıraya kadar yükselen ‘Sinister Minister’ takımına. Hiçbir çaylağın yapamadığını başarmak üzere.

 ”Bu hafta o hafta”

Ve geldik ligimizin en beklenen ‘derby’sine. Ezeli ve ebedi rakibim, ”Yılgın bir hoşgörüyle benimsediğim” insan, nam-ı diğer ‘The Bomber’ Sezer ve onun menajerliğini yaptığı Berjer Takımı! (Futbol). Bir çoğunuz biliyorsunuz, rakibimin uğurlu rakamı 148’dir. :))

Esporyan10 – Berjerspor arasındaki maçların galibiyet istatistiği ise 17-1 şeklinde. Hatta öyle zamanlar oldu ki Emirasyon’a başvurup, ”maça çıkmayıp 3-0 yenilsem ligden atılır mıyım?” diye sormuşluğu bile vakidir. Eminim bu hafta tüm ‘boost’larını kullanacaktır. Elinden gelse Free Hit, Triple C, Bench Boost’u bir arada kullanacaktır beni yenebilmek adına. Öyle de gözü kara bir fantezicidir.   

Sezonun son düzlüğüne girilmişken Klasik Lig’de Grobari’ye yetişmek ve şampiyonluk kupası hayal gibi görünse de ilk üç hedefimiz baki. Klasik Lig’de önümüzdekileri (ilk hedef bir zamanların çifte lideri, kurtlar sofrasındaki kuzu Ahmethan’ın takımı Die Weis-Roten) alaşağı etmeye, H2H’de ise zirvedekilere çelme takmaya ve ara sıra buralarda yazmaya devam. Ara sıra diyorum, çünkü her fantezicinin rüyası, 10’un Yeri’nde menajerlik yazısıdır. Bu herkesin hakkı.

Sevgiler ve SAVAŞA HAYIR

Erol Şimşek


Haftanın Talihlisi: Berkay Gül (42 puanla galibiyet)

Haftanın Talihsizi: Eray Cındık (58 puanla mağlubiyet )

Haftanın ‘Çok Çalışması Gerekeni: Shay Nahmias (27 puan)

Haftanın ‘En Büyük Farkı’: Peaky Blinders – Gallaghers FC ( 28 puan fark)

Haftanın ‘Başa Baş’ı: Amsterdam Alpacas – Nankatsu FC (Berabere)


Haftanın 11’i


‘TOP 10’ – Toplam

‘TOP 10’ – Hafta

‘TOP 10’ – Form


Gelecek Haftanın Fikstürü


10’ların Klasik Ligi

GW27 Puan Durumu


Haftanın H2H Kadroları – GW27

(Puan Sırasına Göre)

Ligimizin Haftalık Puan Ortalaması: 46,65

Fantezi Dünyasının Haftalık Puan Ortalaması: 40


Haftanın Maçları

(Son güncelleme: 7.03.2022, 15:38)