İçeriğe geç

GW 19

10’ların H2H Ligi – GW 19

Puan Durumu

Maç Sonuçları


19. Haftanın Menajeri

Murat Dedeoğlu – Hooligan United
(77 Puan – Free Hit)

Menajerin Yorumu:

İlk sezonumu geçirdiğim H2H liginde, hafızam beni yanıltmıyorsa; haftanın talihsizi ve haftanın talihlisi ödülerinin ardından kazandığım 3. ödül oldu.

Son 2 sezondur; teknik bilgi, maç takibi, doğru strateji vb. konuların git gide etkisini azaltarak, bizim müdahale alanımızın dışında olan etmenlerin (Covid vb.) etkisini gitgide arttırdığı bir dönemden geçiyoruz. Dolayısıyla şans olarak isimlendirdiğimiz etmenin etkisini daha da fazla hissettirdiğini inkar etmek benim açımdan zor. Son dakika ertelenen maçlar, fazla Covid vakası olsa da sahaya çıkan takımlar derken tüm bu ihtimalleri hesap ederek şansı devre dışı bırakmak için Laplace’ın Şeytanı olmak gerekiyor sanırım.

Yine böyle girilen bir haftada FPL yönetiminin şaşırtıcı bir şekilde menajerlere tanıdığı +1 Free Hit hakkının da gazıyla beraber ‘Şimdi değilse ne zaman?’ diyerek, haftalardır süren kan kaybını durdurmak amacıyla transferlerimi yaparak Free Hit butonuna bastım. Çoğu menajerin eldeki kadroyu kullanmaya çalıştığı ve yeri geldiğinde eksik çıkmayı göze aldığı bu noktada Free Hit fark yaratan bir durum oldu tabii ki. Oynayan 11 oyuncumdan da gol, asist veya clean sheet katkısı almak ise gerçekten ayrı bir keyifti. Üzücü tarafı ise bunun muhtemelen bir daha olmayacak oluşu…

Daha uzun soluklu ve şartların daha eşit olduğunu düşündüğüm Klasik Ligi, H2H’in bir tık daha önüne koyuyor olsam da, ER MEYDANINDA ilk kez haftanın menajeri olarak seçilmek oldukça keyifli.

Bir tebrik bir de sitem ile konuyu kapatmak istiyorum. Öncelikle bu haftaki rakibim adaşımı tebrik ediyorum, Free Hit’siz, Salahsız, Trentsiz 51 puan…

Son sözüm de yaklaşık 16 hafta boyunca elimde tuttuğum, yedek kaldığında bırakmadığım, Covid olduğunda göndermediğim, bütçemi ona aloke ettiğim ve en sonunda geçtiğimiz hafta itibari ile yolları ayırdığım Lukaku’ya: Gol atmak ve asist yapmak şimdi mi aklına geldi paşam?!

Murat Dedeoğlu


Haftanın Talihlileri: Emir Güney & Deniz Öztürk (36 puanla galibiyet)

Haftanın Talihsizi: Shay Nahmias (56 puanla mağlubiyet )

Haftanın ‘Çok Çalışması Gereken’i: Ahmethan Ulutaş (29 puan)

Haftanın ‘En Büyük Farkı’: Peaky Blinders 32 – 60 Amsterdam Alpacas (28 puan fark)

Haftanın ‘Başa Baş’ları: Berjurspor 37 – 39 10’un Yeri / Nankatsu FC 37 – 39 Minnesota FC (2 puan fark)


Haftanın 11’i


‘TOP 10’ – Toplam

‘TOP 10’ – Hafta

‘TOP 10’ – Form


Gelecek Haftanın Fikstürü


10’ların Klasik Ligi

GW19 Puan Durumu


Haftanın H2H Kadroları – GW19

(Puan Sırasına Göre)

Ligimizin Haftalık Puan Ortalaması: 49

Fantezi Dünyasının Haftalık Puan Ortalaması: 36


Haftanın Maçları

(Son güncelleme: 28.12.2021, 12:08)