İçeriğe geç

#12 Bunları Bilelim

 #UluslarLigi Türkiye A milli takımı, hafta sonu ve önümüzdeki hafta içi oynanacak Uluslar Ligi maçları öncesinde Almanya ile yaptığı hazırlık maçında 3-3 berabere kaldı

Takımımız, Uluslar Ligi B3 Grubu’nda 11 Ekim Pazar günü deplasmanda Rusya, 14 Ekim Çarşamba ise Türk Telekom Stadyumu’nda Sırbistan ile karşılaşacak.

 #Tokyo2020 Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) ve Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi (TOCOG), 2021’de düzenlenecek Olimpiyat Oyunları’nda açılış ve kapanış seremonileri, ulaşım hizmetleri, sahalardaki dekorasyon, ekipmanlar, çeşitli enerji ve ışıklandırma kaynakları harcamalarında kısıntıya giderek toplam bütçeyi 280 milyon avro küçültebileceklerini açıkladılar.

 #AkıllıŞehirler Bu sene yedincisi düzenlenecek olan Akıllı Şehirler ve Spor Zirvesi, 27-28 Ekim tarihlerinde online olarak gerçekleştirilecek.

 #UEFAUluslarLigi #Siyaset Ermenistan ile Azerbaycan arasında Dağlık Karabağ bölgesi üzerinde çıkan anlaşmazlığın şiddetlenmesi üzerine, bu iki ülkenin ev sahibi olacağı Uluslar Ligi maçları UEFA tarafından tarafsız sahalara alındı.

 #Espor Newzoo’nun yayınladığı ‘Küresel Espor Pazar Raporu’na göre, Covid-19’un negatif etkisi yüzünden, esporun 2020 yılı için sene başında tahmin edilen küresel gelir miktarı 1.1 milyar dolara ulaşamayacak ve 950 milyon dolar seviyesinde kalacak.

 #FIFA Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği’nin (FIFA) 2021 yılı başında Paris’te yeni bir ofis açacağı açıklandı. Bu ofis sayesinde Fransa pazarına ve Fransızca konuşan diğer ülkelere ulaşımın daha kolaylaşacağı belirtildi.

 #ESPN Amerikan spor yayın platformu ESPN’nin 300 ila 700 çalışanını önümüzdeki haftalarda işten çıkaracağı iddia ediliyor. Özellikle kamera arkası çalışanların işini kaybedenler arasındaki en büyük kitleyi oluşturacağı tahmin ediliyor. Yüksek maaşlı çalışanlar ve yöneticilere de maaş indirimi teklifi yapılacağı bahsi geçen iddialar arasında bulunuyor. 

 #KadınFutbolu #Ayrımcılık Futbol sektöründe profesyonel olarak çalışan dünya çapında 4,000’den fazla kadını temsil eden Women in Football’un yaptığı anket sonucunda, katılımcıların %34’ünün toplumsal cinsiyet ayrımcılığına uğradığı, %82’sinin ise futbol alanındaki kariyerlerinde önlerine engel çıkartıldığı ortaya çıktı

Women in Football’un başkanı Ebru Köksal, kendilerine bu konuda çok iş düştüğünü ve kurum olarak tüm kadınların futbol sektöründe kariyer yapabilmelerini kolaylaştırmak için çalıştıklarını belirtti.

 #FanteziSporOyunları Dünyanın en büyük fantezi spor ve bahis sitesi DraftKings, tanesi 52 dolardan 16 milyon hisse senedini satışa çıkardı

#KobeBryant #Koleksiyon Ocak 2020’de yaşanan helikopter kazasında hayatını kaybeden ABD’li basketbolcu Kobe Bryant’ın kariyerindeki son maçını üzerinde yaptığı ve sonrasında imzaladığı parke açık arttırmada 631,000 dolara satıldı.

#VergiKaçırma #Bundesliga Alman polisi gerçekleştirdiği vergi yolsuzluğu soruşturması kapsamında, Almanya Futbol Federasyonu’nun (DFB) bazı ofislerinde arama yaptı

Soruşturma kapsamında altı tane eski ve halihazrıdaki DFB çalışanının araştırıldığı belirtildi. Toplam kaçırılan vergi miktarının 4.7 milyon avroya yakın olduğu açıklandı.

 #2030DünyaKupası İspanya ve Portekiz futbol federasyonları, 2030 FIFA Dünya Kupası ev sahipliği için ortak başvuru yapacaklarını açıkladı.

 #MLB Amerikan Majör Beyzbol Ligi (MLB), Minör Beyzbol Ligi (MiLB) yapılanmasını satın alacağını ve bu iki organizasyonu tek bir çatıda birleştireceğini açıkladı.

 #IrkveToplumsalCinsiyet #MLS 2020 Irk ve Toplumsal Cinsiyet Rapor Kartı uygulamasına göre, Amerikan Majör Futbol Ligi (MLS), 90.7 puan ile A- alarak NBA’den (96.2) sonra işe alımda ırk ayrımcılığı yapmama konusunda ikinci sırada yer aldı

Ancak MLS, toplumsal cinsiyet puanında 69.9 puan ile C- alarak sıralamada gerilerde kaldı.

 #Covid-19 #NFL Amerikan Ulusal Futbol Ligi (NFL) yönetimi, 27 Eylül ile 3 Ekim tarihleri arasında yapılan Covid-19 testlerinde oyuncular arasında 11 pozitif sonuç ve çalışanlar arasında 15 pozitif sonuç çıktığını açıkladı.

NFL’in sağlıktan sorumlu yöneticisi Dr. Alan Sills, ‘En başından beri pozitif sonuçlar olacağını beklediğimizi söylüyorduk. Önemli olan riski yönetmek, riski yok etmek değil.’ açıklamasını yaptı ve ligin devam edeceği sinyalini verdi.

#Tokyo2020 #DizÇökme Uluslararası atletizm Federasyonu (World Athletics) Başkanı Sebastian Coe, gelecek sene düzenlenecek Tokyo 2020’de madalya kazanacak sporcuların seremonide diz çökmeleri halinde bu hareketlerini şahsen destekleyeceğini açıkladı.

Son dönemde hayli tartışılan Olimpik Şart’ın 50. maddesi, Olimpiyat Oyunları’nın yapıldığı sahalarda ve benzeri diğer alanlarda sporcular tarafından siyasi, dini veya ırk propagandası içeren herhangi bir hareketin yapılmasını yasaklıyor. 

Etiketler: